Zasada działania i obsługi wagi do ładowarki kołowej RDS LOADLOG 500+

Obrazek

Wagi do ładowarek kołowych umożliwiają przede wszystkim bardzo szybki załadunek konkretnej ilości materiałów. Łączy się to również z dużą oszczędnością czasu. Warto wiedzieć, że ich obsługa jest niezwykle prosta.

Jednym z ciekawszych modeli jest RDS LOADLOG 500+, który znajduje się w asortymencie firmy RETRANS. Co musisz o niej wiedzieć? Przeczytaj nasz artykuł, w którym zostały zawarte najważniejsze informacje.

 

Co to RDS Loadlog 500+?

Na samym początku warto napisać co nieco o producencie. Firma RDS istnieje na rynku już od ponad 50 lat – powstała w 1969 roku. To właśnie ona jako pierwsza stworzyła algorytm przeliczania ciśnienia oleju na wagę ładunku dla wag podkładowych, co sprawiło, że dzisiaj jest właściwie liderem, jeśli chodzi o wagi pokładowe. Jeden z lepszych modeli to RDS Loadlog 500+.

Jest to waga pokładowa angielskiej firmy RDS. To urządzenie wyróżnia się wieloma zaletami. Zdecydowanie jej największym atutem jest to, że bardzo dokładnie waży, umożliwia szybkie drukowanie wyników pomiaru, a przy tym wszystkim jest niezwykle łatwa w obsłudze. Model RDS Loadlog 500+ daje możliwość ważenia materiałów w czasie podnoszenia ładunku do góry – nie ma potrzeby zatrzymywania łyżki na wysokości zamontowanych czujników.

Stosuje się ją głównie w kompaktowych przemysłowych ładowarkach kołowych z jednym przyłączem – może to być np. łyżka. Dostępna w ofercie firmy RETRANS waga RDS Loadlog 500+ ma także wbudowany wewnętrzny alarm, który możemy ustawić na progu przeciążenia.

  • Napięcie robocze: 11 – 28 V
 • Zakres temperatury: od -30 do + 50°C
 • Precyzja systemu: +/- 2% nośności
 • Zakres czujnika: 0-250 barów

Funkcje i zalety wagi angielskiej firmy

Wśród funkcji angielskiej wagi możemy wymienić m.in. różne tryby ważenia – statyczne i dynamiczne, odporność na wodę i inne szkodliwe czynniki atmosferyczne (z tego powodu może być stosowana również w ładowarkach bez kabin), jeden kanał pomiaru obciążenia z sumą zważonego ładunku czy możliwość dodania wagi do wagi zbiorczej. Natomiast do zalet tego produktu zaliczamy m.in.:

  • możliwość ważenia podczas podnoszenia,

 

  • sprawne działanie w każdych warunkach atmosferycznych,

 

  • zwiększone bezpieczeństwo na placu załadunkowym,

 

  • przydatne zarządzanie zasobami,

 

  prawidłowe ładowanie produktów.

Podsumowując, jak możemy wyżej zauważyć, produkty produkowane przez RDS i dystrybuowane przez RETRANS na terenie Polski wyróżniają się niesamowitą jakością. A najlepszym dowodem na to jest wiele nagród, które otrzymały one na różnego rodzaju targach. Warto też tutaj podkreślić, że każde urządzenie RDS objęte jest roczną gwarancją. Można to uznać za kolejną zaletę wag od RDS.